24.11.2015r.

Pożegnanie spektaklu Zorro

Pod koniec listopada i w pierwszym tygodniu grudnia na deskach Teatru Komedia huczne pożegnanie spektaklu Zorro.
Cygańskie rytmy, śpiew, taniec i przygoda, której nie można przegapić.
Zapraszamy na ostatnie widowiska 27-29 listopada oraz 3-5 grudnia. Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej.

08.09.2015r.

Roztańczeni i rozśpiewani cyganie, oddani swemu panu żołnierze, odważni cywile i tajemniczy bohater w masce wracają na deski Teatru Komedia w drugiej połowie października.

Bilety na spektakl do nabycia w kasach teatru, na stronie internetowej http://bilety.teatrkomedia.pl/ oraz w eBilecie.

19.08.2014r.

Wracamy po Wakacjach!

Pełni nowej energii wprost ze słonecznej Californii wracamy do Was po wakacyjnej przerwie i serdecznie zapraszamy na musical „Zorro” w dniach 27 i 28 września!

17.12.2013r.

Zdjęcia ze spektaklu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
12.11.2013

Byle do grudnia

Dziś zagraliśmy ostatni w listopadzie spektakl. My już tęsknimy za Zorro i z niecierpliwością czekamy na spektakle grudniowe, które gramy od 6.12.

Serdecznie zapraszamy, bilety już w sprzedaży!

9.11.2013

Premiera

W dniu dzisiejszym miało miejsce wielkie wydarzenie, na które pracowaliśmy i czekaliśmy od początku prób, czyli od początku sierpnia. W teatrze od rana panowało ogromne poruszenie: mnóstwo kwiatów, prezentów, ruch w kulisach i garderobach, wzajemne podziękowania, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia i podpisy. W tym samym czasie szykowano eleganckie stoły zastawione kieliszkami wina dla premierowych gości, a na tyłach teatru trwały ostatnie przygotowania do bankietu.

O godzinie 15.00 swoją premierę miała druga obsada spektaklu: w roli bohaterskiego Zorro - Daniel Chodyna, w roli romantycznej Luizy – Monika Mielnik, a w roli ognistej Inez – Marta Florek. Artyści zostali przyjęci wyjątkowo pozytywnie, brawom i owacjom na stojąco nie było końca i aż trudno było sobie wyobrazić, że prawdziwie wielkie emocje miały dopiero nadejść. I wreszcie, o 19.30 na widowni zasiedli liczni wyjątkowi goście. Zainteresowanie premierowym przedstawieniem było tak duże, że widzowie w wieczorowych kreacjach zajmowali miejsca nawet na schodach.

W błysku fleszy ze strony licznie zebranych fotoreporterów rozpoczęła się premiera galowa musicalu „Zorro”, w czasie której w roli tytułowej mogliśmy podziwiać Marcina Januszkiewicza , dla którego premiera stanowiła podwójne wyzwanie, bo była też jego pierwszym spotkaniem z publicznością przy tym spektaklu. Podziwialiśmy także Annę Czartoryską-Niemczycką w roli Luizy i Julię Kamińską jako Inez. Publiczność reagowała entuzjastycznie i głośno, nagradzając brawami każdą scenę wokalno-taneczną.

Na koniec cała scena Teatru Komedia zapełniła się artystami z obydwu obsad, a także twórcami współtworzącymi spektakl, a owacjom na stojąco nie było końca.

Ten listopadowy wieczór był także okazją do celebrowania wyjątkowego jubileuszu, bowiem reżyser spektaklu „Zorro” i dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Komedia w jednej osobie – Tomasz Dutkiewicz, świętował w tym dniu także 25-lecie swojej pracy artystycznej. Było nam bardzo miło, że to właśnie ta produkcja stanowiła prezent z tej wyjątkowej okazji. Wieczór zakończyliśmy na wspólnym bankiecie, a rozmowy, gratulacje, śpiewy i dobra zabawa trwały do białego rana.

Zachęcamy do obejrzenia relacji i fotoreportażu z tego dnia:

Portal Onet.pl
Portal Plotek.pl
Portal Pudelek.pl
Portal Afterparty.pl
Portal Topstars.pl
Portal Światseriali.pl
Portal Zeberka.pl
Portal Forum Gwiazd
Portal Plejada.pl
Portal AKPA.pl

Zachęcamy także do lektury artykułów o naszych aktorach:
Artykuł o naszej Inez - Marcie Florek – portal Sacz.in
Artykuł o naszym Zorro – Marcinie Januszkiewiczu – Co jest grane Gazeta.pl

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
8.11.2013

Previousy, czyli spektakle przedpremierowe

Przez trzy dni przed oficjalną premierą, począwszy od środy 6.11 a na piątku 8.11 skończywszy, codziennie o godzinie 19.00, na nowo wyremontowanej widowni Teatru Komedia zasiadali widzowie, którzy chcieli jako pierwsi poznać musicalową wersję przygód Zorro. Oczywiście, te pierwsze spotkania były również ogromnym wyzwaniem dla naszych artystów, którzy musieli codziennie mierzyć się z zupełnie nową publicznością i z niespodziewanymi reakcjami w różnych momentach, a przecież artystom ciągle jeszcze towarzyszyła doza niepewności w niektórych trudnych scenach. Jednak zdecydowanie można uznać te spotkania z publicznością za sukces. Za każdym razem cała widownia dziękowała artystom za blisko 3 godzinną przygodę owacjami na stojąco i tańczyła wspólnie z nimi podczas finału w rytm takich przebojów jak Djobi Djoba czy Bamboleo. Oprócz pozytywnego odzewu publiczności pojawiły się też pierwsze pochlebne recenzje, do lektury, których gorąco zachęcamy. A jeszcze goręcej zapraszamy na spektakle, by wyrobić sobie własną opinię!

Recenzja Kamy Pawlickiej na portalu Teatr dla Was. Czytaj ->

5.11.2013

Trzecia próba generalna z publicznością

Zgodnie z tradycją Teatru Komedia , w przeddzień biletowanych spektakli, dziś wieczorem odbyła się próba generalna z zaprzyjaźnioną publicznością. To było nasze pierwsze spotkanie z widownią przy spektaklu „Zorro”, więc towarzyszyły nam wszystkim nie lada nerwy, mimo że na widowni zasiedli bliscy i przychylni widzowie, czyli pracownicy teatru z rodzinami oraz przyjaciele aktorów i twórców. Dzięki tej konfrontacji dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o spektaklu, m.in. tego, które elementy wymagają jeszcze dopracowania, a które już wzruszają lub rozśmieszają publiczność do łez. Nie obyło się też bez kilku drobnych technicznych wpadek, które, szczęśliwie, z uwagi na świadomość, że to wciąż jeszcze etap prób, zostały nam wybaczone, a niektóre- wręcz nagrodzane głośnymi brawami. To była idealna wprawka przed jutrzejszym spotkaniem z wymagającą publicznością, która zdecydowała się kupić bilety na nasze previousy.

4.11.2013r.

Próba medialna

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć na naszej widowni dziennikarzy, fotografów i ekipy telewizyjne podczas próby medialnej. Zaprezentowaliśmy m.in. numer taneczny Bamboleo, Djobi Djoba, fragment układu szermierczego i duet miłosny Zorro i Luizy. Szybko zdjęcia i relacje z tego wydarzenia pojawiły się w mediach, a wieść o "Zorro" trafiła nawet na Pudelka. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i lektury niektórych z artykułów: Portal Interia.pl, Portal Pudelek.pl, Portal zeberka.pl, Portal Topstars.pl, Portal nocoty.pl, Portal afterparty.pl, Portal Gala.pl, Portal PAP - fotobaza.pap.pl, Portal interia.pl.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
2.11.2013r.

Na ostatniej prostej

Trwają intensywne próby generalne w Teatrze Komedia. W powietrzu wyczuwa się już poddenerwowanie, ekscytację, ale i zmęczenie pośród obsady i twórców, bo pracujemy nawet ponad 12h, aby nadać ostatnie szlify i odnaleźć się w pełnej scenografii, kostiumach, make-upach, świetle i efektach muzycznych. Pracujemy ciężko, ale mamy nadzieję, że wysiłek nie pójdzie na marne i efekt końcowy zaspokoi, a nawet przerośnie, oczekiwania nasze i naszej publiczności. Pierwsze spotkanie z zaprzyjaźnioną publicznością już 5.11 wieczorem, podczas trzeciej próby generalnej, a od środy 6.11 gramy już pierwsze biletowane spektakle przedpremierowe. Zapraszamy!

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
30.10.2013r.

ZORRO na Woronicza!

Świat zakręcił się wokół Zorro. Zespół grający cyganów i główni aktorzy z naszego teatralnego pueblo pod wodzą reżysera - Tomasza Dutkiewicza gościli w środę na żywo w programie "Świat się kręci" na TVP1. Aktorzy - Julia Kamińska, Anna Czartoryska-Niemczycka, Daniel Chodyna i Michał Kruk oraz reżyser opowiadali o spektaklu i odpowiadali na pytania prowadzącej Agaty Młynarskiej, a dodatkowo nasz Zorro (Daniel Chodyna) i Luiza (Anna Czartoryska-Niemczycka) zaśpiewali fragment miłosnego duetu pt. "Remember", Michał Kruk i Daniel Chodyna zrobili krótki pokaz scen fechtunku pomiędzy Ramonem i Zorro, a zespół zaprezentował taneczne solówki flamenco z numeru Bamboleo. Dla wszystkich, którym nie udało obejrzeć się nas na żywo, poniżej zamieszczamy link do tego programu.

A już w piątek 8.11 rano, zapraszamy do włączenia programu TVP 2 i "Pytania na śniadanie", gdzie czeka na Wam kolejne spotkanie z ekipą Zorro, krótka relacja z ostatnich prób do musicalu i fragment Djobi Djoba.

Przy okazji w dniu dzisiejszym ukazał się także wywiad w Gazecie Wyborczej - Stołecznej z reżyserem spektaklu Tomaszem Dutkiewiczem o projekcie Zorro. Zachęcamy do lektury w elektronicznej wersji: http://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/1,104436,14865961,Teatralna_twarz_Zorro.html

Fragment programu Świat się kręci poświęcony spektaklowi Zorro można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/photo.php?v=10151963603839904&set=vb.508784722530062&type=2&theater

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
21.10.2013r.

W magicznej krainie kostiumów

Dzisiejszy dzień rozpoczął się dla całej ekipy wczesnoporanną pobudką. Powód? Reżyserski przegląd kostiumów na deskach teatru. Zniknęły dżinsy i dresy a na scenie pojawili się, jako żywo, XIX-wieczni chłopi i wieśniaczki. Zaraz potem wkroczyli żołnierze w mundurach niezwykłej urody, a kolejna prezentacja zdawała się zadać kłam twierdzeniu, że dziś prawdziwych Cyganów już nie ma. Feria barw, kilometry falban, cekiny sprawiły, że w kalifornijskie pueblo z XIX wieku wstąpiło nowe życie. Na nas efekty końcowe pracy nad kostiumami zrobiły ogromne wrażenie, a jakie jest Wasze zdanie? Na koniec dodajmy tylko, że wszystkie te wspaniałe projekty są dziełem naszej pani kostiumograf - Anety Suskiewicz.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
9.10.2013r.

Poranek z TVN-em

Dziś gościliśmy na próbie ekipę telewizyjną z programu Dzień Dobry TVN. Kamera podglądała naszą próbę choreograficzną, a pani Kinga Burzyńska przeprowadziła wywiady z naszą Luizą – Anną Czartoryską-Niemczycką i Inez – Julią Kamińską. Śledźcie już niebawem weekendowe wydanie programu DDTVN, aby dowiedzieć się więcej o przygotowaniach do premiery i podejrzeć z bliska jak na co dzień wyglądają nasze próby;-) A cały reportaż z prób wyemitowany w Dzień Doby TVN 2.11.2013 r. można obejrzeć tutaj w dwóch odcinkach: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/anna-odbila-chlopaka-julii,104393.html

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
20.09.2013r.

ZORRO opanował Warszawę!

W końcu września ruszyła akcja promocyjna spektaklu – wypatrujcie naszych bilboardów, plakatów na słupach ogłoszeniowych, reklam w metrze… Niebawem nadejdzie czas na dalszą medialną ekspansję, tymczasem już zachęcamy do zakupu biletów, bo te zaczynają rozchodzić się jak świeże bułeczki.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
16.09.2013r.

Próby aktorskie rozpoczęte!

Nasi aktorzy, przygotowani już właściwie wokalnie, tanecznie i szermierczo, rozpoczęli dziś intensywne próby aktorskie z Reżyserem – Tomaszem Dutkiewiczem. Pracujemy w niemal pełnej scenografii autorstwa Wojciecha Stefaniaka, która natychmiast przeniosła nas wszystkich na uliczki słonecznego pueblo…

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
12.09.2013r.

Próby choreograficzne okiem Starego Cygana

Próby w toku, praca jest bardzo intensywna, powoli wdaje się już zmęczenie, pracujemy bowiem przez 6 dni w tygodniu od rana do nocy. Powstają kolejne układy choreograficzne. Tymczasem my coraz lepiej się poznajemy i stopniowo odkrywamy zainteresowania i zdolności naszej obsady. Jednym z takich odkryć jest talent fotograficzny Dariusza Siastacza, aktora, który w spektaklu Zorro wciela się w rolę Starego Cygana. Zamieszczamy galerię zdjęć z prób choreograficznych do Zorro jego autorstwa.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
27.08.2013r.

Vamos a cantar!

Wzruszające romantyczne ballady i duety oraz porywające numery zbiorowe - to wszystko składa się na muzyczną i wokalną warstwę musicalu Zorro. Nasza obsada przechodzi niemal codziennie trening wokalny, by od listopada móc porywać Państwa do tańca w rytm znanych i lubianych przebojów Gypsy Kings takich jak: Bamboleo, Baila me czy Djobi Djoba i wzruszać pięknymi balladami. Nad tym, by każda nuta była zaśpiewana z najwyższą starannością, czuwa nasz kierownik wokalny – Monika Malec. O idealne brzmienie muzyki dba kierownik muzyczny – Krzysztof Maciejowski.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
23.08.2013r.

Vamos a bailar!

Czym byłby musical bez zapierających dech w piersiach układów choreograficznych? Cygańsko-hiszpańskie rytmy, kastaniety, flamenco, długie spódnice, ognisty temperament, żar, energia, pożądanie…Będzie barwnie i zmysłowo, ale na razie tylko „krew, pot i łzy”. Od pierwszych prób tanecznych cała obsada daje z siebie wszystko, by już w listopadzie zachwycić pełnymi mocy układami na scenie. Praca przebiega bardzo sprawnie i profesjonalnie pod czujnym okiem pani choreograf Sylwii Adamowicz i jej asystentki, ekspertki od flamenco – Nadii Mazur.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
22.08.2013r.

Szermierkę czas zacząć!

Nasza obsada rozpoczęła intensywne treningi szermiercze. W planach: nauka techniki i elementów klasycznego fechtunku, a docelowo spektakularne układy bazujące na technice szermierki hiszpańskiej. Obaj Zorro tj. Daniel Chodyna i Marcin Januszkiewicz oraz Ramon (Michał Kruk) zostali od razu zaprzęgnięci do ciężkich treningów przez pana Janusza Sieniawskiego i jego synów, którzy są odpowiedzialni w spektaklu „Zorro” za układy szermiercze. Mamy nadzieję, że ciężka praca zaowocuje fantastycznym efektem końcowym na scenie i pojedynki szermiercze na długo pozostaną w pamięci widzów.

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
21.08.2013r.

Próba czytana

No to zaczynamy! Cała obsada i wszyscy twórcy spotkali się w Teatrze Komedia przy okazji pierwszej próby czytanej. Wszystkie ręce na pokład! Obsada jest tak liczna (31 osób), że tym razem jeden stolik zdecydowanie nie wystarczył…

Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO
Teatr Komedia ZORRO