OBSADA

Zorro

Marcin Januszkiewicz

Marcin Januszkiewicz Marcin Januszkiewicz

Urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. W 2010 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza i na dwa sezony związał się ze stołecznym Teatrem Współczesnym, gdzie zagrał między innymi Laertesa ("Hamlet" reż. Maciej Englert) oraz Zbyszka Dulskiego ("Moralność Pani Dulskiej" reż. Agnieszka Glińska). Od roku 2012 na stałe w zespole Teatru Studio, pod wodzą Agnieszki Glińskiej. Marcin oprócz wyuczonego zawodu jest wokalistą, laureatem kilku ogólnopolskich festiwali m.in."Pamiętajmy o Osieckiej 2011","Przegląd Piosenki Aktorskiej 2012". W czerwcu 2013 roku wystąpił w debiutach jubileuszowego 50-tego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Oprócz aktorstwa coraz częściej koncertuje. Ma także rozliczne zainteresowania "pozaartystyczne", począwszy od sportu, przechodząc przez motoryzację, a na gotowaniu kończąc. Jego wielką, choć porzuconą na studiach miłością życia, jest siatkówka.

Daniel Chodyna

Daniel Chodyna Daniel Chodyna

Urodził się 18 sierpnia 1990r. w Działdowie, gdzie spędził dzieciństwo i chodził do szkoły. Od 10 roku życia, aż do ukończenia liceum uczęszczał na zajęcia śpiewu, tańca i aktorstwa w działdowskim MDK. Brał udział w różnego rodzaju warsztatach, konkursach i festiwalach wokalnych, tanecznych oraz teatralnych z wieloma sukcesami (m.in. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej - II miejsce, Ogólnopolskie Konfrontacje w Kutnie - I miejsce ze zespołem, wygrana w castingu do zespołu Studio Buffo itd.). Uczęszczał do LO o profilu biologiczno-informatycznym, ponieważ chciał zostać lekarzem. Jednak dusza artystyczna okazała się dominująca. Po skończeniu liceum dostał się do Studium Musicalowego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na nowo powstałą specjalizację Musicalową Wydziału Wokalno-Aktorskiego i wybrał to drugie. Tam pod okiem znakomitych pedagogów m.in. prof. Piotra Kusiewicza, prof. Grzegorza Chrapkiewicza, dr Doroty Kolak, dr Andrzeja Nanowskiego czy wybitnej aktorki św. pamięci mgr Joanny Bogackiej oraz wielu innych nabierał doświadczenia i poznawał tajniki pracy zawodu aktora musicalowego. W czasie studiów brał udział w wielu koncertach oraz musicalach m.in.: „It's Love”, "Magic To Do", "Wonderful Town” w Filharmonii Bałtyckiej w 2012r. W tym samym roku zagrał główną rolę Pana Młodego w spektaklu muzycznym "Wesele Żuławskie z XVII w.", którego premiera odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 2013 roku wygrał casting i dostał się do zespołu musicalu „Upiór w Operze", który przy współpracy Teatru Muzycznego Roma zagościł na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Kultury w Białymstoku. Zagrał także w serialach: „Przepis na życie", „ Linia życia" i „Barwy Szczęścia" oraz u boku Tamary Arciuch w filmie pt. "Illokucja". Obok muzyki, aktorstwa i tańca ma jeszcze jedną pasję - gotowanie. Zdarza mu się tęsknić za czasami, kiedy prowadził restaurację w Gdańsku, gdzie był szefem kuchni. W czasie wolnym zaprasza przyjaciół, gotuje dla nich i wygłupia się śpiewając i tańcząc do rana. Marzy o własnej niezależnej knajpce, najlepiej niedaleko teatru w którym będzie grał, by po spektaklach zabierać tam przyjaciół, znajomych i świętować. Chciałby też mieć mnóstwo czasu i samospłacającą się kartę kredytową by móc podróżować po świecie i poznawać innych ludzi. W musicalu Zorro wciela się w rolę tytułową na zmianę z rolą w zespole.

Luiza

Anna Czartoryska-Niemczycka

Anna Czartoryska-Niemczycka Anna Czartoryska-Niemczycka

Urodziła się 8 stycznia 1984 w Warszawie. W 2009 roku skończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2009-2013 związana była z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie zadebiutowała w spektaklach muzycznych pt. „To idzie młodość” oraz „Moulin Noir. Antyrewia.”. Gościnnie występowała także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jako Fior w „Operetce” Witolda Gombrowicza w reż. W. Kościelniaka. W marcu 2011 roku odbyła się w Novej Scenie Roma premiera jej monodramu pt. „Morfina”, opartego na wspomnieniach Jeleny Bułhakowej oraz piosenkach Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Piosenki z „Morfiny” znalazły się na debiutanckiej płycie aktorki, wydanej w 2012 roku przez Polskie Radio. Utwory z tego albumu wykonywała m.in. podczas koncertów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w filharmoniach w Kaliszu, Bydgoszczy, Słupsku i innych miastach w Polsce. Wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2011 roku na koncercie „Panna, Madonna, Legenda tych lat...”, poświęconym Ewie Demarczyk. Rok później, w ramach 49 KFPP w Opolu wraz z Anną Dereszowską i Haliną Młynkową prowadziła koncert Superpremier. Szerszej publiczności znana jest z popularnych seriali telewizyjnych takich jak "Nad Rozlewiskiem", „Przystań” czy "Szpilki na Giewoncie".

Monika Mielnik

Monika Mielnik Monika Mielnik

Jest studentką IV-tego roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończyła Szkołę Muzyczną I st. im. Feliksa Rybickiego w Tychach w klasie fletu poprzecznego. W trakcie szkoły muzycznej odkryła również bębny i gra na djembe. Rola Luizy w spektaklu Zorro jest jej rolą dyplomową.

Inez

Julia Kamińska

Julia Kamińska

Absolwentka filologii niemieckiej na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w teatrze edukacyjnym „Wybrzeżak” w Gdańsku. Popularność zyskała dzięki głównej roli w serialu „BrzydUla” (TVN). Zagrała również rolę Nataszy w serialu pt. „Reguły gry”(TVN7). Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie Janusza Morgensterna pt. "Mniejsze Zło" w roli poetki. Julia użycza także głosu postaciom animowanym m.in. Roszpunce w filmie animowanym Disney‘a pt. „Zaplątani”. Na scenie możemy ją podziwiać w sztukach: „Ostra jazda” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego w Teatrze Komedia, a także w spektaklu pt. “Dwie połówki pomarańczy” w reżyserii Marii Ciunelis w Teatrze Capitol. Obecnie Julia pracuje na planie serialu „Na dobre i na złe” (TVP2), produkuje serial internetowy pt. „Kapitan Plandeka” i z zapałem uczy się śpiewać. Jest znana również ze swojej działalności charytatywnej.

Marta Florek

Marta Florek Marta Florek

Pochodzi z Limanowej. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalistyki Jazzowej (dyplom magisterski). Obecnie pedagog na tejże uczelni. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Limanowej w klasie fortepianu. Swą edukację kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie. Jej debiutem teatralnym była rola Lucy Harris w musicalu "Jekylll & Hyde" w reż. Michała Znanieckiego (Teatr Rozrywki w Chorzowie). Marta wciela się także w postać Nancy w musicalu "Oliver!" w reż. Magdaleny Piekorz (Teatr Rozrywki w Chorzowie). W musicalu „High School Musical” w reż. Tomasza Dutkiewicza zagrała postać Sharpay (Gliwicki Teatr Muzyczny), a w musicalu „Our House” w reż. Michała Znanieckiego gra Lisę (Teatr Rozrywki w Chorzowie). Kreuje także postać Fleur de Lys w widowisku muzycznym "Notre Dame i’histoire”(reż. Ramunas Marcinkus).

Była nominowana do Nagrody Województwa Śląskiego „Złota Maska” za rok 2009 w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Sharpay Evans („HSM”) oraz za rolę Nancy (w musicalu „Oliver”). Zaśpiewała jako gość na 48 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu "Panna, madonna, legenda tych lat”. Koncert był poświęcony twórczości Ewy Demarczyk. Jest laureatką popularnego programu TVP 2 „Szansa na sukces” (program z Urszulą). Występowała także w programach TVP2 „The Voice of Poland”(grupa Kayah) oraz „HIT GENERATOR”, a także gościnnie w „Jaka To Melodia” (TVP1).

Jest zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych festiwalach dla wokalistów w Polsce i za granicą, m.in.:
II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu POP MUSIC DISCOVERY (Warna-Bułgaria 2004),
I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Litewskiej (Palanga 2005),
Grand Prix dla najlepszego wokalisty, I miejsce za piosenkę i Nagroda Rozgłośni Radiowych na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Universong” (Teneryfa - Hiszpania 2006). 
Więcej informacji o Marcie można zaleźć na jej stronie internetowej: www.martaflorek.pl

Ramon

Michał Kruk

Michał Kruk

Urodzony 30.10.1979r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2007r.). Jest aktorem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka i Teatru Scena „ARTERION” w Łodzi oraz Teatru Komedia w Warszawie, gdzie zadebiutował rolą Bernarda w „Koleżankach” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza w październiku 2008r. W jego rodzinnym mieście – Łodzi – publiczność miała okazję oglądać go w wielu przedstawieniach m.in. w „Pajęczej sieci” A. Christie, „Boboku” F. Dostojewskiego, „Świętoszku” Moliera, operetkach – „Zemsta nietoperza” J. Straussa i „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána (gościnnie z zespołem Teatru Wielkiego w Łodzi) oraz w „Wieczorze trzech króli” W. Szekspira i „Hotelu Savoy” J. Rotha. Obecnie, na deskach teatrów łódzkich, można go oglądać w „Antygonie” Sofoklesa, „Przyjaznych duszach” P. Valentine i „Próbach” Schaeffera. Związek z Teatrem Komedia zaowocował także rolami w „Niebezpiecznych związkach” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego, w musicalu „Boyband” w reż. Tomasza Dutkiewicza i spektaklach - „Zamiana na wakacje”, „Podwójna rezerwacja” i „Furie” w reż. Tomasza Dutkiewicza. Michał grywa także w filmach i serialach, a w latach 2000-2002 prowadził popularne programy w telewizji Polsat: „kurier TV” i „Superexpress TV”. Otrzymał także wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Sir Donalda Delahaye w przedstawieniu "Pajęcza sieć" na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2007r.).

Garcia

Robert Ostolski

Robert Ostolski

Ukończył PWST we Wrocławiu w 1995r. Pracę na scenie rozpoczął w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze musicalem dla dzieci „Szalona klasa” w reż. Ewy Marcinkówny. Dwa sezony spędził w Teatrze Lubuskim pod dyrekcją W. Matuszewskiego i P.B. Jędrzejczaka. W tym czasie zagrał wiele ról w bardzo zróżnicowanym repertuarze m.in.: Hajmona w „Antygonie” w reż. W. Matuszewskiego, Prosiaczka w „Kubusiu Puchatku” w reż. P. Szczerskiego, Aktora w „Zdechł kanarek” w reż. K. Prusa, Jurgena w „Jubileuszu” w reż. P.B. Jędrzejczaka, Wacława w „Zemście” w reż. W. Matuszewskiego. W sezonie 97/98 przyjął propozycję angażu i pracy nad rolą Oskara w „Opowieściach Lasku Wiedeńskiego” w reż. P. Szczerskiego w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i pracował w nim przez jeden sezon, grając 5 głównych ról, ważniejsze z nich to: Pierre Brochant w komedii „Kolacja dla głupca” w reż. E. Marcinkówny, Oskar w „Opowieściach Lasku Wiedeńskiego” w reż. P. Szczerskiego, Kochanek w „Balladach i romansach” w reż. P. Szczerskiego. W sezonie 98/99 został aktorem Teatru Nowego w Łodzi, gdzie zagrał Walentego w „Fauście” w reż. Zdzisława Jaskuły. Gościnnie zagrał Binę w „Brzegu nieba” w reż. Linasa Zaikauskasa w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Od sezonu 1999/2000 związany z Teatrem Ochoty w Warszawie gdzie zagrał m.in. w spektaklach: „Studio paniki Rolanda Topora” w reż. K. Galosa, „Widok z mostu” (rola Marco) w reż. T. Mędrzaka, „Śluby panieńskie” (rola Albin) w reż. T. Mędrzaka, „Hamlet” (rola Horacy) w reż. T. Mędrzaka, „Iwanow” w reż. E. Korina, „Kartoteka” w reż. K Galosa, „Pułkownik Ptak” (rola Chaczo) w reż. T. Mędrzaka, „Sztuka” (rola Yvan) w reż. T. Mędrzaka, „Orkiestra Titanic” w reż. T. Mędrzaka, „Pokój stołowy” w reż. A. Waldena. Gra również gościnnie w dwóch spektaklach w teatrze w Radomiu: „Emigranci” (rola XX) w reż. K. Galosa oraz w spektaklu „Mayday” (rola Stanley) w reż. A. Zaorskiego. Widzom znany jest z wielu filmów m.in.: „Enen”, „Plac Zbawiciela”, „Ja wam pokażę”, „Pornografia”, „Rób swoje, ryzyko jest twoje”, „Cud Purymowy”, „Święta Polskie” i „Torowisko” oraz seriali telewizyjnych m.in.: „Ludzie Chudego”, „Ranczo”, „Hotel 52”, „Ten ratuje cały świat”, „Na dobre i na złe”, „Klan”, „Odwróceni” oraz „Samo życie”. W Teatrze Komedia w Warszawie gra w spektaklach „Fotki z wakacji” w reż. Tomasza Dutkiewicza i „La cage aux folles - Klatka wariatek” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza.

Stary Cygan/ Don Alejandro

Dariusz Siastacz

Dariusz Siastacz

Urodził się 18.04.1962 r. w Jałowęsach (świętokrzyskie). Studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W 1981 zadebiutował w spektaklu “Jan Brzechwa dzieciom” w reż. J. Kozłowskiego na scenie Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu. Występował w licznych teatrach na terenie całego kraju w tym w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu (w latach 1981-82), Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (1982-94), Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu (1993-95), Teatrze Atelier w Sopocie (1994,1996), Teatrze Polskim w Bielsko-Białej (1999) i Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (2001). Od roku 1996 związany z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, zaś do 2013 r. związany był z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Zdobywca licznych nagród w tym: Nagrody Prezydenta Gdyni (1994 i 1996), Grand Prix za monodram "Chodnik" na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1996), czy Nagroda Publiczności dla najlepszego aktora Sceny Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni w sezonie 2002/2003. Widzom znany jest także z ról na małym i wielkim ekranie w tym m.in. w filmach: “Wiedźmin”, czy “Wróżby kumaka” i serialach - “Misja Afganistan” (Canal+), “Wszystko przed nami” (TVP1), “Prawo Agaty” (TVN), “Klan” (TVP1) i wiele innych. Prywatnie pasjonuje się fotografią i grą na gitarze.

Zespół

Justyna Cichomska

Justyna Cichomska Justyna Cichomska

Urodzona w 1992r. studentka II roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego (specjalność musical) na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2011 występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma w musicalu "Aladyn JR" (zespół wokalno-aktorski). W latach 2006-2011 uczestniczka Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. W tym czasie zdobywała też doświadczenie podczas występów taneczno-wokalnych. Brała udział w licznych warsztatach tanecznych prowadzonych przez znakomitych choreografów krajowych i zagranicznych, w takich technikach jak: taniec klasyczny, współczesny, modern jazz, hip hop oraz step. Ma na swoim koncie udział w produkcjach telewizyjnych i reklamowych, a także w teledysku dla francuskiej wytwórni Atmospheriques. W 2011 wystąpiła jako tancerka na koncercie „Musicale, Musicale” w Teatrze Muzycznym Roma.

Beata Duda – Owsikowska

Beata Duda – Owsikowska

W 2000r. skończyła Łódzką Szkołę Baletową. W trakcie nauki tańczyła w Teatrze Wielkim w Łodzi w spektaklach: “Paquita”, “Jezioro Łabędzie” (fragmenty), “Bajadera”, “Cebulinek”. Na przełomie 2000/2001odbyła trasę po Europie ze spektaklem musicalowym “Fire of Dance - składanka musicalowa” (West Side Story, Grease, Chorus Line, Tap Dogs i step irlandzki). Grała w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie w musicalu Raj oraz w Operze na Zamku w Szczecinie m.in. w “West Side Story” oraz “Melodiach Broadwayu”. Tańczyła w musicalu “Kwiaty we włosach”, a także w Teatrze Komedia w Warszawie w musicalu “Chicago”. Występowała w wielu festiwalach (Sopot, Opole, TOPtrendy) oraz w produkcjach telewizyjnych m.in. Show Time. Od roku 2003 współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma gdzie tańczyła w musicalach “Grease”, “Miss Saigon”, “Koty”, “Taniec Wampirów”, “Upiór w Operze”, “Najlepsze z Romy”. W Teatrze Wielkim tańczyła w spektaklu "Trojanie". Od 7 lat związana z Warsztatową Akademią Musicalową jako pedagog tańca klasycznego oraz choreograf. Jest również wykładowcą na kursach instruktorskich w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Studentka 4 roku pedagogiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Szczęśliwa żona i mama Zosi i Bruna.

Maria Foryś

Maria Foryś Maria Foryś

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki. Laureatka konkursów pianistycznych, tancerka i wokalistka afrykańskiego zespołu „Ikenga Drummers“, z którym występowała na Międzynarodowych Festiwalach Muzyki Jazzowej, w Operze Leśnej i Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tańczy od piątego roku życia, a pierwsze kroki postawiła w Studium Baletowym Państwowej Opery Bałtyckiej ,w takich przedstawieniach jak: „Królewna Śnieżka“ oraz „Wiosna, lato, jesień, zima“. Wielką szansą oraz niezapomnianym doświadczeniem tanecznym okazał się „Opentaniec“ oraz „12 Ławek“ w Teatrze Muzycznym w Gdyni z choreografią Jarosława Stańka. Tak wspaniale rozpoczęta znajomość z Jarosławem Stańkiem zaowocowała kilkoma pięknymi tanecznymi projektami: „Carmina 06” - Wianki w Krakowie, „Olza“- multimedialny międzynarodowy show-Praga, „Vichry“-multimedialny show- Czechy oraz filmem „Kochaj i Tańcz“. Punktem zwrotnym w jej karierze tanecznej była współpraca z zespołem Blog 27 oraz nagroda „MTV Ema“ w kategorii „The Best Polish Act“. W 2008 roku została finalistką pierwszej edycji programu „You Can Dance - Po Prostu Tańcz“ (TVN),co dało jej szansę na nagranie serii programów tanecznych dla dzieci „Cartoon Network Dance Club“.

Obecnie jest nauczycielem muzyki oraz instruktorem tańca. Jej pasją jest tworzenie choreografii oraz praca z dziećmi. Systematycznie pobiera naukę tańca w szkołach Broadway Dance Center-New York, oraz Millenium Dance Complex i Debbie Reynolds Dance Studio - Los Angeles.

Paulina Grochowska

Paulina Grochowska Paulina Grochowska

Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wokalistyki Jazzowej w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Laureatka licznych konkursów piosenki m.in. "Malwy", "Debiuty 2013", finalistka Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie". Jako studentka występowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni w spektaklach: “Grease”, “My Fair Lady”, “Mały Książę”, “Gwiazdka w Muzycznym” oraz w koncercie "Błogosławieni. Pieśni Gospel". Wystąpiła w Koncercie Symfonicznym z okazji 72. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu.

Anna Iberszer

Anna Iberszer

Aktorka, choreograf i pedagog tańca. Tancerka tanga argentyńskiego i flamenco. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie (2000). Tańczy od 1998 roku. Uczyła się w Buenos Aires, Berlinie i Sewilli. Jest współzałożycielką Akademii Tanga Argentyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Flamenco „Triana”. Grała na deskach warszawskich teatrów, m.in. Teatru Narodowego („Sen nocy letniej”), Teatru Syrena („Tango Operita”) oraz Teatru Polonia („Boska!” „Bagdad Cafe”, „Flamenco Namiętnie”). Do ważniejszych ról należą: rola Carmen w spektaklu „Carmen TV” w reż. J. Stańka oraz rola Małgorzaty w „Mistrzu i Małgorzacie” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Jest autorką choreografii do ponad dwudziestu spektakli teatralnych, z których wybrane to: wielokrotnie nagradzane „Tango Nuevo” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Na czworakach” w reż. K. Kutza w Teatrze Narodowym w Warszawie, „Tango Piazzola” w Teatrze Słowackiego w Krakowie, „Nasza klasa” T. Słobodzianka w Teatrze na Woli Warszawie, „Młody Stalin” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Widzom telewizyjnym znana jest jako włoska policjantka Francesca z serialu „Ranczo”.

Paulina Łaba

Paulina Łaba Paulina Łaba

Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Pochodzi ze Świnoujścia, gdzie od 5 roku życia zaczęła się rozwijać muzycznie. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Świnoujściu w klasie fortepianu. Jest Laureatką wielu ogólnopolskich festiwali oraz programu „Szansa na sukces” w odcinku z Liroyem (2008) oraz z Korą (2009). W wieku 18 lat zadebiutowała w musicalu "Rent" (reż. Andrzej Ozga) w głównej roli Mimi w Operze na Zamku w Szczecinie. Rok później za tę rolę otrzymała wyróżnienie od jury podczas 2. Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni. Na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni zagrała główną rolę Sandy w musicalu „Grease” (reż. Maciej Korwin) i wcieliła się także w najmłodszą córkę Bejlkę Tewiego Mleczarza w musicalu "Skrzypek na dachu" (reż. Jerzy Gruza) a w musicalu „Shrek” (reż. Maciej Korwin) - w nastoletnią Fionę i elfa. Dołączyła również do obsady musicalu "Lalka" (reż. Wojciech Kościelniak), a także "My Fair Lady "(reż. Maciej Korwin) oraz zagrała w spektaklu muzycznym „Bal w operze” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka z muzyką Leszka Możdżera. Jako wokalistka jazzowa wzięła udział w warsztatach muzycznych - Chodzież, Hanza Jazz Festival, Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA. W roku 2012 otrzymała wyróżnienie z rąk samego Michała Urbaniaka. Na Jazz Jantar Festiwal zaśpiewała swój recital dyplomowy.

Monika Łabędź

Monika Łabędź Monika Łabędź

Urodziła się 17.07.1984r. w Lublinie, a swoje doświadczenie sceniczne zdobywała już od najmłodszych lat zostając laureatką wielu festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jej przygoda z tańcem ludowym trwała 10 lat i zaowocowała licznymi koncertami w Polsce i za granicą m.in. z akademickim ZPiT ”Podlasie”. Na swoim koncie ma występy w takich programach muzycznych jak: ”Droga do Gwiazd” (TVN), ”Szansa na Sukces” (TVP2), ”X-Factor” (TVN), ”Jaka to melodia” (TVP1). Zdobyła również w 2006r. tytuł Miss Publiczności i I v-ce Miss Ziemi Lubartowskiej oraz w 2007r. tytuł Miss Internetu województwa lubelskiego. Z wykształcenia jest mgr Wychowania Fizycznego, w 2011r. ukończyła również Warszawską Szkołę Filmową na kierunku aktorskim. Ma doświadczenia zarówno na małym, jak i dużym ekranie.

Anna Matysiak

Anna Matysiak Anna Matysiak

Studentka IV roku aktorstwa w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. W latach 1999-2005 uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jako tancerka występowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym Roma, a także w wielu projektach tanecznych, z którymi była m.in. w Chinach i Niemczech. Wystąpiła również jako solistka w spektaklu tanecznym "Delta 12” stworzonym przez wybitnego francuskiego choreografa Thierry’ego Vergera. Na małym ekranie zadebiutowała w serialu muzyczno-tanecznym "Tancerze" (TVP2) w roli Luizy, w filmie natomiast w świetnie przyjętej przez publiczność i krytykę komedii romantycznej "Listy do M." jako Majka. W swoim dorobku aktorskim Ania ma także role teatralne, występowała w Teatrze Rampa w „Awanturze w Piekle” czy w Teatrze Imka w „Królu Dramatu”. Ania wystąpiła także gościnnie w serialach m.in w "Lekarzach", "Przepisie na Życie", "Hotelu 52", "Misji Afganistan" czy „Prawie Agaty”. Zagrała także w filmie pt. "Oszukane", gdzie wcieliła się w postać Kingi.

Anastazja Simińska

Anastazja Simińska Anastazja Simińska

Urodzona w 1992r. studentka III roku specjalności musical, na Wydziale Wokalno- Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu dr Andrzeja Nanowskiego. Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Kaliszu na Wydziałach Śpiewu i Rytmiki. Laureatka wielu najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą. Zdobyła między innymi: 2 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „MY- XXI wiek" w Bułgarii, 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Włoskiej „La scarpa Italiana", 1 miejsce i Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor" w Koszalinie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej „Dopóki jestem..." w Sieradzu, 1 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu, 2 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Osobistej w Świeciu.

Doświadczenie sceniczne zdobyła m.in. w zespole wokalnym w spektaklu muzycznym „(g)DZIE - CI FACECI" (reż. A. Orzechowski) w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, w roli Muzy w spektaklu “Spotkanie z Autorem" (reż. M. Babicki) w Gdańskim Archipelagu Kultury, w roli Violet w musicalu „Wonderful Town" (reż. K. Knurek) w Filharmonii Bałtyckiej oraz w solowym recitalu „Przed Premierą" w Teatrze Piosenki Impart we Wrocławiu. Aktywnie koncertuje na terenie całej Polski.

Ewa Skalska

Ewa Skalska

Śpiewem, tańcem i aktorstwem zafascynowana była od zawsze, co zaprowadziło ją na Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku. Studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim na specjalności musical umożliwiły jej pracę w wymarzonym zawodzie. Zaczęła już w połowie 2-go roku nauki, gdy dostała rolę Panny Młodej w śpiewogrze pt. „Wesele Żuławskie z XVII w.” zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania Trzy Krajobrazy, której premiera miała miejsce 21 czerwca 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Kolejne przedstawienia odbyły się m.in. na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże, w Kościele św. Jana w Gdańsku, czy na scenie OFF De Bicz w Sopocie. Później sztuka przerodziła się w koncerty pieśni i tańca z „Wesela…” i w tej formie wystawiana jest do dziś. Studia obudziły w Ewie również ogromną miłość do stepu. Współpracuje z grupą śpiewająco-stepującą Zaklepotani, z którą wspólnie stepowali na żywo w półfinale programu TVN „Mam Talent”. Stepowali także m.in. na festiwalu stepu TAP TONIGHT 2013 w Brukseli (Belgia). Dodatkowo od roku trenuje Capoeirę.

Sławomir Doliniec

Sławomir Doliniec Sławomir Doliniec

Urodzony 15 marca 1985 roku w Gdańsku. Zawsze marzył o karierze sportowca, trenował wyczynowo karate, judo, lekkoatletykę, tenis stołowy i pływanie. W liceum uzyskał uprawnienia ratownika WOPR i przepracował w sumie 6 sezonów na kąpieliskach morskich w Trójmieście. W wieku 15 lat dość przypadkowo znalazł się w Trójmiejskim Teatrze Plastyki Ruchu, gdzie poprzez taniec zakochał się w scenie. Dlatego też po maturze kontynuował swoją edukację w kierunku aktorskim w Policealnym Studium Aktorskim w Olsztynie. Niestety bez powodzenia, gdyż po roku szkoła zrezygnowała z niego z powodu braku „warunków do wykonywania zawodu”. Szczęśliwie jednak, dwa tygodnie później, dostał się na Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu i studia te ukończył już z powodzeniem w 2009 roku, otrzymując dwie nagrody na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Do tej pory współpracował m.in. z Teatrami: Muzycznym w Gdyni, Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Nowym w Słupsku, Kochanowskiego w Opolu, Na Woli w Warszawie i Narodowym w Warszawie. Prywatnie interesuje się akrobatyką i frisbee, które trenuje w wolnym czasie.

Paweł Kamiński

Bracia Kamińscy Bracia Kamińscy

Urodzony 22.02.1973 r. aktor i wokalista. W roku 1997 ukończył Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie brał udział w takich spektaklach jak: „Cabaret”, „Skrzypek na Dachu”, „West side story”, „Hair”, „Sen nocy letniej”, „Jesus Christ Super Star”, „Evita”, „Scrooge”.

W 2000r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za osiągnięcia w pracy scenicznej.

Zagrał w następujących koncertach galowych i finałowych na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: „Kombinat”, „Mandarynki i pomarańcze”, „Wiatry z mózgu”, C-Aktiv”, „Muzykanty Wielkiego Pola”, „Gra Szklanych Paciorków”. W 2006r. zajął 3-cie miejsce otrzymując razem z bratem Brązowego Tukana na PPA we Wrocławiu. We Wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol zagrał w spektaklach – „Opera za trzy grosze”, „Scat”, „Gorączka”, „My fair Lady”, „Śmierdź w Górach”. Od 2008 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, w którym zagrał w spektaklach: „Upiór w operze”, „Les Miserables”, „Alladyn”, a także na Scenie Novej, gdzie można go zobaczyć w autorskim przedstawieniu „Jesteś Moją siostrą”. W Teatrze Dramatycznym w Warszawie zagrał w spektaklu „Operetka”, a w Teatrze Syrena gra rolę Szczeny w spektaklu „Hallo Szpicbródka”. Zagrał też role epizodyczne w filmach: „Spis cudzołożnic”- reż. Jerzy Stuhr, „Prawo ojca”-reż. Marek Kondrat, „Wtorek”-reż. Witold Adamek, „Świat Walerego”- reż. Mariusz Kamiński i serialach „Pitbul”, „Plebania”, „Świat według Kiepskich”, „Tygrysy Europy”, „Halo Hans”, „Kryminalni”, „Miodowe lata”, „Malanowski i partnerzy”, „Prawnicy” czy „Licencja na wychowanie”.

Piotr Kamiński

Bracia Kamińscy Bracia Kamińscy

Urodzony 22.02.1973 r. aktor i wokalista. W roku 1997 Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie brał udział w takich spektaklach jak: „Cabaret”, „Cień”, „W Małym Dworku”, „Hair”, „Sen nocy letniej”, „Jesus Christ Super Star”, „Evita”, „Scrooge”. W 2000r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za osiągnięcia w pracy scenicznej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Zagrał w następujących koncertach galowych i finałowych na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: „Kombinat”, „Mandarynki i pomarańcze”, „Wiatry z mózgu”, C-Aktiv”, „Muzykanty Wielkiego Pola”, „Gra Szklanych Paciorków”. W 2006r. zajął 3-cie miejsce ukończył Państwowe Studium otrzymując razem z bratem Brązowego Tukana na PPA we Wrocławiu. We Wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol zagrał w spektaklach – „Opera za trzy grosze”, „Scat”, „Gorączka”, „My fair Lady”, „Śmierdź w Górach”. Od 2008 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, w którym zagrał w spektaklach: „Upiór w operze”, „Les Miserables”, „Alladyn”, a także na Scenie Novej, gdzie można go zobaczyć w autorskim przedstawieniu „Jesteś Moją siostrą”. W Teatrze Dramatycznym w Warszawie zagrał w spektaklu „Operetka”, a w Teatrze Syrena w„Hallo Szpicbródka”. Zagrał też role epizodyczne w filmach: „Spis cudzołożnic”- reż. Jerzy Stuhr, „Prawo ojca”-reż. Marek Kondrat, „Wtorek”-reż. Witold Adamek i serialach: „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Halo Hans”, „Tygrysy Europy”.

Maciej Kosmala

Maciej Kosmala Maciej Kosmala

Maciej Kosmala urodził się 23 stycznia 1988. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu ukończył rok temu dyplomem „Testament Psa, czyli Historia o Miłosiernej” w reż. R. Brzyka, zdobywając nagrodę dla najlepszego zespołu na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi .W telewizji pojawiał się w serialach: „M jak Miłość” (jako Kornel Bogucki), „Ojciec Mateusz” (Mariusz) czy na dłużej – w „Julii”, jako Esteban. Rola w „Zorro” jest jego profesjonalnym debiutem scenicznym.

Kamil Krupicz

Kamil Krupicz Kamil Krupicz

Urodzony 31.03.1989r. Ukończył Wydział Aktorski w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, ale jeszcze przed rozpoczęciem edukacji zaczął swoją przygodę z Teatrem. Występował na deskach Teatru Nowego w Warszawie, Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Polskiego, Teatru Rampa i Theatre de l'echo w Paryżu. Ma na swoim koncie 8 głównych ról musicalowych. Jako aktor zagrał również w kilku produkcjach telewizyjnych m.in "Seks w mniejszym mieście" i "Niania". Jako wokalista uczestniczył w różnych programach muzycznych, m.in w programie "Bitwa na Głosy" w grupie Natalii Kukulskiej, współpraca ta zaowocowała współpracą przy koncercie zatytułowanym "Życia mała garść", dedykowanym pamięci Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar w ramach Festiwalu w Opolu. Obecnie można zobaczyć go w roli głównej w musicalu "W Cieniu" w Teatrze Rampa a także na scenie Teatru Komedia w spektaklu “La cage aux folles- Klatka Wariatek”.

Robert Kuraś

Robert Kuraś Robert Kuraś

Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Już na studiach podjął pierwsze kroki aktorskie, występując na Scenie Fundacji Kresy 2000 w Nadrzeczu w sztuce W. Myśliwskiego „Requiem dla Gospodyni” oraz w „Klątwie” S. Wyspiańskiego w reżyserii Janusza Opryńskiego. Również z dziełem Wyspiańskiego brał udział m.in. w Konfrontacjach Teatralnych w Lublinie i XXXIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych pt. „Klasyka Polska”. Kolejnym występem była „Zbrodnia i kara” F. Dostojewskiego w Teatrze Ateneum w Warszawie. Jest jednym z inicjatorów przedstawienia „Bukowski Show”, które grane było w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Zwieńczeniem studiów był spektakularny dyplom „Moulin Noir. Antyrewia.”, który wszedł na stałe do repertuaru Teatru Współczesnego w Warszawie. Po sukcesie w owym teatrze był także w obsadzie spektaklu „Gran Operita”, obydwa spektakle były w reż. Marcina Przybylskiego. Wcielił się także w postać bezwzględnego Inżyniera w dramacie „Drzewo” W. Myśliwskiego. Spektakl grany jest po całej Polsce w ramach programu Teatr Polska. W Teatrze Narodowym w Warszawie zagrał kolejno w: „Balladynie” J. Słowackiego, słynnym „Marat/Sade” Petera Weissa w reżyserii Mai Kleczewskiej, „Księżniczce na opak wywróconej” P. Calderona oraz „Bezimiennym dziele” S. Witkiewicza w reżyserii Jana Englerta. Dzięki swojej pasji do tańca wystąpił gościnnie w Teatrze Roma w „Deszczowej piosence”.

Marcin Olszewski

Marcin Olszewski Marcin Olszewski

Swoją drogę taneczną rozpoczął w wieku 8 lat, w tej chwili tancerz Polskiego Zawodowego Towarzystwa Tanecznego. Posiada międzynarodową mistrzowską klasę „S”. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, nie są mu jednak obce inne techniki taneczne, które lubi łączyć z tańcem towarzyskim. Finalista wielu turniejów zagranicznych, zdobywca m.in. tytułu V-ce Mistrza Polski Zawodowych Par Tanecznych czy Grand Prix Polski. Uczestnik II i III edycji programu „Taniec z Gwiazdami” (TVN), gdzie partnerował mistrzyni świata w boksie zawodowym - Agnieszce Rylik, oraz aktorce Renacie Dancewicz. Wcielił się także w rolę Maćka w filmie „KOCHAJ I TAŃCZ”. Od dziesięciu lat występuje również na deskach warszawskich teatrów muzycznych – w Studio BUFFO, gdzie zaczynał przygodę z teatrem w musicalu pt. „METRO” reż. J. Józefowicz, w Teatrze Komedia wcielił się w rolę Freda Casely w musicalu „CHICAGO” reż. K. Jasiński, w warszawskim Teatrze CAPITOL występuje w spektaklu tanecznym pt. „LADY FOSSY” reż. J. Weisberger, w Teatrze Narodowym pt. „Traviata” reż. M. Treliński czy w Teatrze Rampa pt. „Kamyk zielony”. Artysta zespołu Teatru Muzycznego ROMA, gdzie zagrał m.in. w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty” czy „Taniec Wampirów” w reż. R. Polańskiego. Tancerz polsko-norweskiej formacji salsowej Mambo Aces, która obecnie występuje na międzynarodowych kongresach salsy na całym świecie m.in. w Monaco, Turcji czy Sztokholmie. Współwłaściciel warszawskiej szkoły salsy LatinGroove oraz szkoły tańca Warsaw Dance Academy. Uczy i występuje na całym świecie w duecie z Barbarą Zielińską. Pracuje przy oprawie choreograficznej wielu produkcji telewizyjnych i festiwali (Top Trendy, Sylwestrowa Moc Przebojów, Sylwester z Jedynką, Jaka to melodia, Must Be the Music, Got to Dance).

Andrzej Skorupa

Andrzej Skorupa Andrzej Skorupa

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Warszawskiej publiczności znany z roli Franka'N'Furtera w musicalu “The Rocky Horror Show” w reż. Tomasza Dutkiewicza, wystawianego w Och-teatrze. W Teatrze Muzycznym w Gdyni występował w musicalach: “Chicago”, “Kiss me, Kate”, “Piękna i Bestia”, “My Fair Lady” w reż. Macieja Korwina, “Fame” w reż. Jarosława Stańka, “Skrzypek na dachu” w reż. Jerzego Gruzy i “Lalka” wg powieści Bolesława Prusa w reż. Wojciecha Kościelniaka oraz w spektaklu dyplomowym “Gdyby” w reż. Marcina Tafejki. Od 2010 roku współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, w którym zagrał m.in rolę Chada w polskiej prapremierze “High School Musical” w reż. Tomasza Dutkiewicza, Claude’a Bukovsky’ego w “Hair” w reż. Wojciecha Kościelniaka, tytułową rolę w “Kocie w butach” w reż Michała Rosińskiego, Terka w polskiej prapremierze musicalu “Tarzan” w reż. Tomasza Dutkiewicza, Choreografa w “Wakacjach Don Żuana” w reż Anny Polony oraz Pilota w “Małym Księciu” w reż. Cezarego Domagały. W kaliskim Teatrze im. W. Bogusławskiego wcielił się w rolę Sosny w spektaklu “Summertime” w reż. Wojciecha Kościelniaka. W 2009 roku zdobył wyróżnienie na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych „Face to Face”, zorganizowanym przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Prywatnie interesuje się kinem, podróżami oraz nurkowaniem.

Andrzej Lewocki - Gitarzysta Joaquin

Andrzej Lewocki - Gitarzysta Joaquin

gitarzysta Flamenco. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego, założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce (Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się także od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem FlamencoArte. Nagrywa dla radia i telewizji, Zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

Julia Bernat - Mała Luiza

Julia Bernat - Mała LuizaJulia Bernat - Mała Luiza

Julia Bernat urodziła się 09.03.2004r., uczennica III klasy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza. Od 6 roku życia uczennica Warsztatowej Akademii Musicalowej (WAM), a także przez rok uczennica Teatru Sztuk Wielu. Swoje umiejętności miała okazję pokazywać w Teatrze Kwadrat, Teatrze Roma oraz Teatrze Wielkim, jako jedna z uczennic WAM-u. Podkładała głos do postaci Nisi w filmie animowanym „Aniludki” oraz wygrywała konkursy piosenek anglojęzycznych i polskich. Od ponad roku uczy się grać na fortepianie.

Igor Borecki - Mały Zorro

Igor Borecki - Mały ZorroIgor Borecki - Mały Zorro

Urodził się 8 września 2005r. Od 2011r. jest uczniem Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie, prowadzonej przez Pawła Podgórskiego. Ma na swoim koncie występy m.in. w Teatrze Kwadrat („Dusza Kobusza”) oraz w kilku koncertach WAM-u, w tym min. w koncercie poświęconym twórczości Michaela Jacksona pt. „Jackson’s fans”. W czerwcu 2013r. wystąpił jako solista w koncertach charytatywnych na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka pt. „Hakuna Matata” na deskach Teatru Roma, wykonując utwory z musicali Disney’a: „Król Lew” i „Aladyn Jr”. Brał udział w kilku sesjach zdjęciowych oraz projektach telewizyjnych i muzycznych, w tym m.in. w programie edukacyjnym dla dzieci pt. „Studio Stodoła” oraz w projekcie płytowym opartym na twórczości Tuwima. Współwykonawca piosenek na trzech albumach płytowych pt.: „Tuwimki”, „Muzalinki” i „Święta z Muzalinkami”.

Marek Moryc - Mały Ramon

Marek Moryc - Mały RamonMarek Moryc - Mały Ramon

Marek Moryc urodził się 27 października 2001r. w Warszawie. Uczy się w Szkole Podstawowej nr 41 w Warszawie. Jest laureatem konkursów recytatorskich, literackich oraz konkursu fotograficznego i filmowego. Prowadził program TV „Teletoon+ - Zagadki”. Grał w serialu "Reguły gry" (TVN 7), w 3-cim sezonie "Bez tajemnic" (HBO), w filmie fabularnym "Jack Strong" w reż. W. Pasikowskiego. Uczęszcza do Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego i do szkoły muzycznej, gra na pianinie i perkusji. Pasjonuje go muzyka, jazda na nartach, marzy aby w przyszłości zostać aktorem lub reżyserem.

 

TWÓRCY

Tomasz Dutkiewicz – reżyseria, tłumaczenie tekstów piosenek

Tomasz Dutkiewicz – reżyseria, tłumaczenie tekstów piosenek

Aktor i reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego (1988) i Wydziału Reżyserii (1993) na PWST w Warszawie. Ponadto studiował polonistykę, religioznawstwo oraz filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1988-1992 był aktorem teatru Współczesnego w Warszawie. W 1999 został dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Wyreżyserował tam między innym: „Czekając na Godota” S. Becketta (1999), „Parady” J. Potockiego (2002), „Czego nie widać” M. Franea (2004). Zagrał Gustawa-Konrada w „Dziadach”, Staleya w „Tramwaju zwanym pożądaniem” T. Williamsa oraz Valmonta w „Niebezpiecznych związkach” Ch. Lacolsa (2003). Współpracował, jako reżyser, z Teatrem Współczesnym w Warszawie („Druga pułapka miłości” P. Marivaux, „Tacy biliśmy – piosenki lat ’50”), Lubuskim Teatrem im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze („Songi” B. Brecht, K. Weil, 1991), Transfuzja A. Karolewski, 1994), Teatrem Syrena w Warszawie („Ostry makijaż” O. Weinert. 1992), Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni („West side story” l. Bernstein, 1992, „Piaf” P. Gems, 1994, „Chodnik” R. Bryndal, 1996), Teatrem im. Jaracza w Olsztynie („Rabenthal” J.Graser, 1995; „Czekając na Godota” S. Beckett, 1997; „Prezydentki” W. Schwab, 1997), Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach („Love Story” E. Segal, 1994), Teatrem Bagatela w Krakowie („Zielony Gil” T. de Molina, 1995), Wrocławskim Teatrem Współczesnym („Czyż nie dobija się koni?” H. McCoy, 1995), Teatrem Baj Pomorski w Toruniu („Tajemniczy dom” P. Dorin, 1997), Teatrem Powszechnym w Łodzi („Jeszcze jeden do puli?!” R. Cooney, T. Hilton), Teatrem Muzycznym w Gliwicach („High School Musical” i „Tarzan” P. Collins), Teatrem Powszechnym w Radomiu (musicale: „Piaf” i „Carmen Latina”), Och-Teatrem w Warszawie (musical „Rocky Horror Show”, w którym zagrał także rolę Frank’N’Furtera). Wyreżyserował „Zemstę nietoperza” w Luksemburgu i „Magiczną miłosną podróż” w Goerlitz. Ma na koncie dziesiątki ogólnopolskich nagród, w tym nagrodę za najlepszy debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu, a także Złote Maski – pierwszą z nich za „Prezydentki” W. Schwaba, drugą za „Tamarę” J. Krizanca, trzecią za całokształt działalności artystycznej i managerskiej.

Od 2006 roku jest dyrektorem Teatru Komedia w Warszawie, gdzie wystawił „Samotne serca” E. Chappella (2005), „Songi” B. Brechta (2006), „Jabłko” V. Thiessena, „Zamianę na wakacje” I. Ogilvy, „Boyband” P. Quiltera, „39 Steps” J. Buchana, „Podwójną rezerwację” R. Cooneya i J. Chapmana, „Wydmuszkę” M. Szczygielskiego, „Dziewczyny z kalendarza” T. Firtha, „Fotki z wakacji” J. Chapmana i M. Pertwee, „Furie” M. Szczygielskiego, „Premiera” N. Foster, „Klejnoty” M. Pertwee.

Wojciech Stefaniak – scenografia

Wojciech Stefaniak – scenografia

Urodzony w Kaliszu w 1966 roku. Z wyróżnieniem w 1991 roku ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i zwyciężył w Konkursie im. Zdzisława Czermańskiego na najlepszy dyplom tej uczelni. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Wiele podróżował, co oprócz przyjemności, było również pogłębianiem doświadczeń zawodowych. Przypadek i kilka miesięcy spędzonych w Argentynie w 1995 roku sprawiły, że jego zainteresowania artystyczne skierowały się ku scenografii. Tej dziedzinie do dzisiaj pozostaje wierny, mając na swoim koncie realizację ponad dwustu dramatycznych sztuk teatralnych, wielu koncertów i aranżacji wystawienniczych (np. polski pawilon na Expo 2000 w Hanowerze). Pośród realizacji teatralnych, wiele z nich to musicale np. " Grease", " High School Musical"," Carmen Latina", " La Cage au Follies", "The Rocky Horror Show", "Tarzan". Pracuje w teatrach w całej Polsce, a także w Czeskim Cieszynie, Rydze, Moskwie i Wilnie. Pracował i pracuje z najwybitniejszymi polskimi reżyserami teatralnymi i filmowymi. „Zorro” to jego kolejna musicalowa realizacja z Tomaszem Dutkiewiczem. Realizuje również projekty z dziedziny architektury wnętrz, grafiki użytkowej, ale wiodącą dziedziną jest jednak scenografia. Dwukrotnie, w 2000 i 20003 roku, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2005 roku otrzymał z rąk Ministra Kultury wyróżnienie za scenografię w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w XI Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. Laureat łódzkiej Złotej Maski za najlepszą scenografię w sezonie 2010/2011.

Aneta Suskiewicz – kostiumy

Aneta Suskiewicz – kostiumy

Scenograf filmowy i teatralny, kostiumograf. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie - katedra Scenografii Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej, pod opieką profesorów: Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, Andrzeja Kreutz-Majewskiego i Jerzego Skarżynskiego. Studiowała scenografię również we Włoszech na Accademia di Belle Arti w Perugii. Laureatka „Złotej Maski“ za najlepszą scenografię sezonu 2001-2002 do spektaklu „20 minut z aniołem“ w reż. Andrzeja Majczaka w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Jest autorką scenografii i kostiumów do kilkudziesięciu produkcji teatralnych i filmowych. Współpracowała m.in. z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Bagatela i Sceną Fundacji Teatru Starego w Krakowie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Komedia i Teatrem na Woli w Warszawie. W latach 2004 -2008 związana z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, autorka scenografii do kilkunastu filmów krótkometrażowych i debiutów fabularnych w tym nagradzanych „Trójka do wzięcia” w reż. B. Konopki i „Aria Diva” w reż. A. Smoczyńskiej. Od 2003 roku współpracuje z reżyserem i producentem Leszkiem Wosiewiczem; autorka scenografii do Teatru Tv: „Sceny z powstania“, scenografii do filmu „Rozdroże Cafe“ i kostiumów do filmu „Był sobie dzieciak“. A także jest autorką scenografii do filmu „Yuma“ Piotra Mularuka oraz filmów serialowych m.in. „Królowie Śródmieścia“ w reżyserii B. Konopki i M. Migasa.

Sylwia Adamowicz – choreografia

Sylwia Adamowicz – choreografia

Tancerka i choreografka. Prace w zawodzie tancerza podjęła w 1993 roku, po zakończeniu kariery sportowej (gimnastyka sportowa). Jako tancerka i aktorka brała udział w licznych produkcjach telewizyjnych i kinowych („13 posterunek” w reż. M. Ślesickiego, „Ubu król” w reż. P. Szulkina). Występowała w wielu spektaklach teatralnych, takich jak: „Bajor w Buffo” w reż. J. Józefowicza w Studio Buffo w Warszawie, „Pan Twardowski” J. Grzywacza w reż. K. Jasińskiego i „Królewna Śnieżka” wg braci Grimm w reż. K. Kolbergera w Teatrze Komedia w Warszawie, „Jeździec burzy” A. Jakubika w reż. autora w Teatrze Rampa w Warszawie, „Opentaniec” w rez. J. Stanka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Czerwony Kapturek” M. Kowalewskiego w reż. K. Adamskiego w Teatrze Na Woli w Warszawie. Jako choreografkę i tancerkę można ja było oglądać w przedstawieniu „Metropolis Show” w Japonii i w produkcji telewizyjnej „Brell” w reż. R. Kołakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako dance capitan współpracowała z Jarosławem Stankiem w ramach produkcji „Hair” G. MacDermota w Maag Hall w Zurichu. W 2008 roku była choreografka musicalu „Boyband” P. Quiltera w rez. T. Dutkiewicza w Teatrze Komedia w Warszawie. Współpracowała jako choreografka z A. Wajda przy filmie Tatarak, z G. Kuczeriszka przy serialu „Teraz albo nigdy”, z M. Kwiecińskim przy filmie „Jutro idziemy do kina” oraz z K. Langiem przy „Miłości na wybiegu”. Sprawuje opiekę choreograficzna nad programem „Filharmonia dowcipu”. W 2008 roku otworzyła jedno z największych studiów tanecznych w Warszawie – Free Art Fusion – szkolące adeptów w zakresie tańca, wokalu i aktorstwa. W 2009 roku zrealizowała jako choreografka „High School Musical” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w 2010 – musical „Carmen Latina” C. McLeoda oraz spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza w reż. S. Máté w Teatrze Powszechnym w Radomiu, a w 2011 – musical „The Rocky Horror Show” w Och-teatrze w Warszawie. W 2012 musical „Tarzan” w Domu Muzyki I Tańca w Zabrzu w reż. Tomasza Dutkiewicza, „I love You” w Teatrze Buffo w Warszawie reż. David Foulkes. W 2013r. „Histerie Miłosne” reż. Piotr Jędrejas w Teatrze Buffo w Warszawie oraz „Klatka Wariatek” (La Cage aux Folles) w reż. Grzegorza Chrapkiewicza w Teatrze Komedia (Warszawa). W ostatnich latach współpracuje z domem producenckim Akson Studio tworząc choreografię I ruch w filmach fabularnych np. „Miasto44” w reż. Jana Komasy czy serialach telewizyjnych jak „Hotel 52”, „Przepis na życie”.

Krzysztof Maciejowski - kierownictwo muzyczne

Krzysztof Maciejowski - kierownictwo muzyczne

Absolwent Liceum Muzycznego w Bielsku Białej w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - kierunek kompozycja i aranżacja (w klasie Andrzeja Zubka). Autor muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych m.in w Teatrze Komedia, Teatrze Kamienica w Warszawie, Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Bagatela w Krakowie, Teatrze Polskim, Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej, Scena Polska w czeskim Cieszynie. Laureat nagrody Złota Maska za muzykę teatralną (2006). Współpracował z różnymi artystami m.in.: Mieczysław Szcześniak (m.in. kompozycja pt. „Pieśń nad Pieśniami” zaśpiewana z Kayah), zespół De Mono, Magma (współproducent dwóch płyt tego zespołu -m.in. piosenki Aisha, oraz autor kilku kompozycji na obu płytach), Beata Bednarz wokalistka znana m.in. z zespołu Big Stars, Lora Szafran i Patrycja Gola, Marcin Pospieszalski.

Na stałe współpracujący z zespołem Golec uOrkiestra jako współproducent, aranżer i kompozytor. Współtwórca sukcesu Iwony Loranc ( laureatki I nagrody na festiwalu Piosenki Aktorskiej za piosenkę "Kinematografia serc"), jako skrzypek, pianista, kompozytor, aranżer i producent płyty zespołu Tricolor (I nagroda na festiwalu Piosenki Studenckiej). Ma za sobą występy na Festiwalu Opolskim jako wokalista zespołu Salvator (Wyróżnienie w koncercie premier). Autor muzyki filmowej (m.in. do serialu TVP 1 "Wszystko przed nami"), reklamowej, udźwiękowienia do programów edukacyjnych, piosenek do bajek dla dzieci na CD. Współtwórca, jako kompozytor, aranżer i wokalista zespołu Dzień Dobry (I nagroda Serce Szczerozłote na festiwalu poświęconym twórczości Marka Grechuty w Krakowie).

Elżbieta Woźniak - tłumaczenie libretta

Elżbieta Woźniak - tłumaczenie libretta

Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Najchętniej przekłada farsy, komedie i musicale, nie unika jednak też dreszczowców czy sztuk o poważnej tematyce. Odkryła nieznanych polskim widzom angielskich dramaturgów: R. Cooneya „Mayday” i „Mayday2”, R. Howdona „Wieczór kawalerski”, K. Ludwiga „Księżyc nad Buffalo”, A. Bennetta „Szaleństwo Jerzego III”, T. Mcnally’ego „Maria Callas, lekcja śpiewu”, R. Cooneya i J. Chapmana „Nie teraz kochanie” i „Podwójna rezerwacja”, W. Nicholsona „Odwrót”, E. Chappella „Złodziej”, J. Buchana „39 steps”, C. McPherson „Dublińska kolęda”, T. Stopparda „Rock’n’roll”, N. Payne’a „Konstelacje”, R. Hawdona „Prezent urodzinowy” i „Weekend z R”, T. Firtha „Dziewczyny z kalendarza”, J. Chapmana i M. Pertwee „Fotki z wakacji”. Tłumaczyła także liczne musicale takie jak „Miss Sajgon”, „Boyband:, „Evita”, „Bagdad Cafe”, „Carmen Latina”, „Oklahoma” i inne. Pełną listę przetłumaczonych przez nią sztuk można znaleźć na jej stronie internetowej www.elawozniak.pl

Monika Malec - kierownictwo wokalne

Monika Malec - kierownictwo wokalne

Wokalistka, pianistka i dyrygent. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (Dyrygentura chóralna i Fortepian) oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (prowadzenie zespołów muzyki jazzowej i rozrywkowej – specjalność - wokalistyka jazzowa). Jej największą pasją jest nauka śpiewu rozrywkowego – zawód, który wykonuje od 18 lat. Od 2001 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Jako trener wokalny przygotowywała wokalistów w programach telewizyjnych: „Jak Oni Śpiewają“, „XFACTOR“, „Bitwa na głosy“, „Mam talent“, „The Voice of Poland“. Wielokrotnie zapraszana do prowadzenia ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatów wokalnych, a także jako juror konkursów i festiwali. Jest autorem i producentem muzycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton“ promującego polską piosenkę.

Maciej Pol - konsultacje iluzjonistyczne

Maciej Pol - konsultacje iluzjonistyczne

Najpopularniejszy polski iluzjonista, laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji, występujący na renomowanych scenach całego świata. Urodził się 11.01.1969 r. w Łęczycy. Od 1985 roku jest pełnoprawnym członkiem Krajowego Klubu Iluzjonistów w Łodzi.

Jego praca spotyka się z uznaniem widzów już od wielu lat, czemu wyraz dają otrzymane nagrody i wyróżnienia (m.in. 1986 - na festiwalu w Łodzi w kategorii mikro-iluzji, Grand Prix Festiwalu w Żelaznym Brodzie i Grand Prix największego Festiwalu Sztuki Iluzji w Pradze). Autor projektu, który zrealizował w 1994 roku na zlecenie koncernu Renault - podczas spektaklu polscy widzowie po raz pierwszy w historii mieli szansę zobaczyć znikające auto. Rok później, wspólnie z Poznańskim Stowarzyszeniem Sportowym Start - zrzeszającym ludzi niepełnosprawnych, zaangażował się w akcję dla dzieci ucząc niepełnosprawne maluchy prostych tricków poprawiających sprawność dłoni i koordynację ruchową. Za swoją działalność Maciej Pol otrzymał odznakę zasłużonego Działacza Kultury uhonorowany tytułem Człowiek Wielkiego Serca (plebiscyt Telewizji Poznań). W 1997 roku został zaproszony w charakterze gwiazdy na największy w Wiedniu Bal Magii. Na swoim koncie ma odznakę Przyjaciela Dziecka, którą przyznało mu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W 1998 uzyskał tytuł artysty estradowego, po zaliczeniu egzaminu przed komisją weryfikacyjną Związku Artystów Scen Polskich. W 2005 roku nagrał dwa godzinne autorskie programy „Czarodziejskie Chwile” dla TVP2. W roku 2006 był gwiazdą Magicznej Trasy Lata z Radiem, a koncerty te obejrzało ok. miliona widzów w największych miastach Polski. Maciej Pol wystąpił w ponad 250 programach telewizyjnych w 10 stacjach TV w Polsce i na świecie (m.in. Fronczewski Zaprasza, Magiczny Alfabet Wspomnień Jerzego Gruzy, Gwiazdy i Gwiazdki Na Gwiazdkę, Teleferie Lato z Czarodziejem, Fabryka Śmiech). Współpracuje z teatrami, a na swoim koncie ma konsultacje do sztuk m.in.: NOC LISTOPADOWA reż. Jerzy Grzegorzewski - Teatr Narodowy – Warszawa, UROCZYSTOŚĆ reż. Grzegorz Jarzyna - Teatr Rozmaitości – Warszawa, ŚPIĄCA KRÓLEWNA reż. Czesław Śeńko - Teatr Baj Pomorski – Toruń, KOTY reż. Wojciech Kępczyński - Teatr Muzyczny Roma – Warszawa, OPERA KOZŁA reż. Janusz Wiśniewski - Teatr Nowy w Poznaniu, MACBETH reż. Grzegorz Jarzyna - Teatr Rozmaitości – Warszawa, AKADEMIA PANA KLEKSA reż. Wojciech Kępczyński - Teatr Muzyczny Roma –Warszawa, ORKIESTRA „TITANIC” reż. Krystyna Meissner - Teatr Współczesny – Wrocław.

Janusz Sieniawski - układy szermiercze

Janusz Sieniawski - układy szermiercze

Szermierz, trener, jeździec, aktor, konsultant filmowy i teatralny od lat związany z sekcjami szermierczymi Klubu Legia, a obecnie Integracyjnego Klubu Sportowego – AWF. Współpracował z wybitnymi szermierzami-szkoleniowcami: Wojciechem Zabłockim, Andrzejem Przeździeckim, Markiem Poznańskim, Marianem Sypniewskim. Był związany z Ośrodkiem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Występował przed przedstawicielami europejskich rodzin królewskich, NATO i korpusu dyplomatycznego. Znawca europejskich traktatów szermierczych. Jest choreografem i trenerem, któremu reżyser Jerzy Hoffman powierzył przygotowanie aktorów i opracowanie scen fechtunkowych w polskich superprodukcjach: „Ogniem i mieczem” i „ Bitwa Warszawska 1920”, Andrzej Seweryn w spektaklu „ Król Ryszard II” Williama Shakespeare’a, wystawianego w Teatrze Narodowym w Warszawie ,a Maciej Englert w „Hamlecie” w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Autor seminariów poświęconych historii szermierki organizowanych w Polsce, Rosji i w Niemczech. Scenograf i autor wielu scenariuszy widowisk historycznych epoki napoleońskiej. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za wkład wniesiony w obszarze propagowania rekonstrukcji historycznej i zachowania dziedzictwa narodowego. Od kilku lat pracuje z synami - Bartoszem i Krzysztofem działając po nazwą "sieniawskifencing”.

Tomasz Pałasz - efekty pirotechniczne

Tomasz Pałasz - efekty pirotechniczne

Pirotechnik teatralny, profesjonalnie zajmuje się pirotechniką sceniczną od 2000r.

Jako tancerz i aktor musicalowy doskonale czuje specyfikę realizacji efektów na scenie. Pracował przy projektach pirotechnicznych m.in z Cai Guo Qiangiem, artystą światowej sławy realizując spektakularny projekt "Czerwona Flaga" przed warszawską galerią sztuki "Zachęta" w 2005r. Miał okazję uczestniczyć w organizacji efektów specjalnych podczas 600-tnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem, które to widowisko oglądało około 200 000 widzów. Od wielu lat jako pirotechnik jest odpowiedzialny za efekty specjalne w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie oraz w Teatrze Roma. Jego pasją jest stwarzanie na scenie rzeczy, które często na scenie są niemożliwe, tak aby widz był stale zaskakiwany. Był odpowiedzialny za efekty pirotechniczne w takich spektaklach jak m.in."Les miserables - Nędznicy ", " Koty", "Upiór w operze", "Aladyn" w Teatrze Roma, "La Boheme", "Bajadera", " Król Roger" w Teatrze Wielkim Opery Narodowej, "BoyBand" w Teatrze Komedia, "Irydion", " Zwiastowanie", " Quo Vadis" w Teatrze Polskim w Warszawie, "Upiór w operze" w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, "Spektakl Noworoczny" 2009,10,11,12 w Operze Novej w Bydgoszczy, "Idiota" w Teatrze Studio w Warszawie, czy "Balladyna" w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Agnieszka Dąbrowiecka – asystentka reżysera

Agnieszka Dąbrowiecka – asystentka reżysera

Urodziła się 22 lipca 1990r. w Warszawie. Obecnie studentka IV roku Psychologii Ogólnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz III roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Studiowała także na Wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pierwsze kroki jako asystentka reżysera stawiała przy produkcji „Dziewczyny z kalendarza” w reż. Tomasza Dutkiewicza w Teatrze Komedia w 2010r. Od tego czasu pełniła funkcję asystentki Tomasza Dutkiewicza także przy przedstawieniach: „Fotkach z wakacji” i „Furiach”, zrealizowanych w 2011 roku w Teatrze Komedia.

Robert Ostolski – asystent reżysera

Nadia Mazur – asystentka choreografa

Nadia Mazur – asystentka choreografa

Polka urodzona w Kazachstanie. Muzykolog, pedagog, tancerka flamenco i choreograf. Założycielka Teatru Tańca FlamencoArte oraz Akademii FlamencoArte w Warszawie. Teatr Tańca FlamencoArte zainaugurował swą działalność jesienią 2012 roku, występując u boku gwiazd flamenco podczas Festiwalu Duende w Poznaniu. Spektakl „El lenguaje de las flores” z powodzeniem wystawiany jest na scenach największych miast w Polsce.

W latach 2007-2010 studiowała w Wyższej Szkole Tanecznej Fundacion Cristina Heeren de Arte Flamenco (Sevilla) na poziomie avanzado, którą ukończyła z wyróżnieniem, otrzymując w 2009 roku stypendium za wybitne wyniki. Ponadto brała udział w licznych warsztatach flamenco prowadzonych przez takich artystów jak: Milagros Menjibar, Carmen Ledesma, Ursula Lopez, Javier Baron, Rafael Campallo, Jose Galvan, Ana Morales, La Moneta, Adela Campallo i wielu innych. W 2010 roku wróciła do Polski. Prowadzi regularne zajęcia w Warszawie (obecnie w założonej przez siebie Akademii FlamencoArte), warsztaty na terenie całego kraju oraz warsztaty za granicą. Brała udział w Warszawskim Festiwalu Sztuki Re:wizje 2010 oraz w Festiwalu Kultury Iberyjskiej Fiesta Alegrias (2011). Od 2010 roku związana z Teatrem Tańca Nie Tylko Flamenco, brała udział w projekcie Noce Flamenco (2008) oraz w spektaklu Małgorzaty Matuszewskiej “Miasto Syren” (2012). Na zaproszenie Ambasadora Polski we Lwowie występowała na festiwalu Beskresy Pogranicza (2012).

Artystkę można oglądać w warszawskim Teatrze Kamienica, gdzie występuje obok Emiliana Kamińskiego i Katarzyny Cichopek w spektaklu „Testament cnotliwego rozpustnika” (2012-2013).

Wojciech Jaskólski – asystent kostiumografa

Wojciech Jaskólski – asystent kostiumografa

Specjalista w dziedzinie promocji i reklamy; absolwent Polish Open University i Oxford Brookes University; koordynator produkcji przy „4:48 Psychosis” w białostockim Teatrze TrzyRzecze; autor komunikacji wizualnej Mieleńskiego Lata Artystycznego 2012 i 2013; autor komunikacji wizualnej i strony internetowej spektaklu Teatru FlamencoArte Nadii Mazur -„Mowa kwiatów. El lenguaje de las flores”; w 2013 roku prowadził warsztaty oraz udzielał wsparcia koordynacyjnego w ramach projektu "Lato w Teatrze" w Mielnie; zajmuje się również copywrightingiem, DTP i moderacją profili fanowskich na portalach społecznościowych; obecnie wolny strzelec.